Zonde

Benieuwd naar wat anderen denken en geloven? Christen of niet, bespreek het hier.
Moderatie: het moderatieteam
Forumregels
hier
> > Lees de regels goed door!

Moderatie: het moderatieteam
Gebruikersavatar
Alpha
Berichten: 10624
Lid geworden op: 26 aug 2014, 12:17
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Alpha »

Tiberius Claudius schreef: 13 okt 2025, 11:18
Alpha schreef: 13 okt 2025, 10:38 Johannes 17:17 Heilig hen door de waarheid. Uw woord is waarheid. NWV.

Enkelvoud!

Helaas maken de meest mensen hun eigen waarheid.
Zoveel mensen, zoveel waarheden.
Jouw waarheid is ook maar een eigen waarheid.
Jouw mening, geen feit!
Gebruikersavatar
Dat_beloof_ik
Berichten: 2302
Lid geworden op: 17 mar 2022, 16:10
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Dat_beloof_ik »

Alpha schreef: 20 okt 2025, 11:58
Dat_beloof_ik schreef: 13 okt 2025, 17:23

Het antwoord is dus: Nee, je hebt niet bekeken wat anderen er van vinden.
Dat je niet op vragen ingaat en alleen maar standaard teksten van jw.orrug plakt en knipt, laat juist zien dat het een sekte is.
Je bent niet meer in staat om zelf na te denken en te reageren met eigen woorden.
Je hebt duidelijk moeite met begrijpelijk lezen.
Ik citeer direct of indirect de bijbel en dat begrijp je dus niet.
Ik beweer dus niet iets, ik citeer.

Je wilt niet snappen dat de christenheid een grote sekte is, die onderling sterk verdeeld is.
De Bijbel geeft duidelijk aan hoe dat komt: 1 Tim. 4:1.

Dat is dus geen standaard tekst, maar feitelijke informatie, die ik citeer, dus gewoon weer uit de Bijbel.
Helaas kunnen sommigen dat niet verdragen, zij willen dat hun oren gekitteld worden. (2 Timotheüs 4:3, 4).

Als je zelf zou willen nadenken over wat de Bijbel werkelijk leert, dan zou je dat begrijpen.

Omdat Jg geen sekte zijn vereren of volgen zij geen mensen of z.g. heiligen.
Vandaar dat het BL uit meerdere personen bestaan, waardoor één persoon anderen niet hun eigen wil of dogma's kan opleggen.
Alle besluiten worden onder gebed unaniem genomen.
Uit de praktijk blijkt dan dat de schepper die besluiten zegent.
Dingen die voor mensen onmogelijk lijken, worden dan mogelijk.

Helaas zijn er, net als in de eerste eeuw, mensen bezig om het verkondiging van het goede nieuws te dwarsbomen.
Vaak wordt het verboden of sterk belemmerd, toch heeft men daar geen succes mee.
Het blijkt juist averechts te werken.

Hand 17:
5 Maar de Joden werden jaloers. Ze verzamelden een aantal slechte mannen die op het marktplein rondhingen, brachten een menigte op de been en zorgden voor grote onrust in de stad. Ze bestormden het huis van Ja̱son omdat ze Paulus en Silas voor de mensenmenigte wilden brengen.
6 Toen ze hen niet vonden, sleepten ze Ja̱son en een aantal andere broeders naar de stadsbestuurders, en ze schreeuwden: ‘Deze mensen, die de bewoonde aarde op zijn kop hebben gezet, zijn nu ook hier,
7 en Ja̱son heeft ze als zijn gasten ontvangen. Al die mensen overtreden de geboden van caesar door te zeggen dat er een andere koning is, Jezus.

Desondanks is het nu sinds kort voor iedereen mogelijk om het evangelie zelf te lezen in hun eigen taal, wereldwijd.
De NWV is simultaan, in meer dan 1000 talen te lezen.
Het BL heeft daarom een wereldwijd netwerk opgezet, dat de informatie voor iedereen, via JW.ORG, is te bekijken.

Mattheüs 24:
14 En dit goede nieuws van het Koninkrijk zal op de hele bewoonde aarde worden gepredikt als een getuigenis voor alle volken, en dan zal het einde komen.

14 Hierdie goeie nuus van die Koninkryk sal oor die hele bewoonde aarde verkondig word as ’n getuienis vir al die nasies, en dan sal die einde kom.

14 Und die gute Botschaft vom Königreich wird auf der ganzen bewohnten Erde bekannt gemacht werden als Zeugnis für alle Völker, und dann wird das Ende kommen

14  Et cette bonne nouvelle du Royaume sera prêchée sur toute la terre, en témoignage pour toutes les nations, et alors viendra la fin. NWV.


Dan nog een eenvoudige vraag: Waar staat de eerste profetie en wanneer is die vervuld?
Het is moeilijk om een definitieve 'eerste' profetie vast te stellen, omdat het concept van profetie en de interpretatie ervan afhankelijk zijn van de culturele en historische context. De Bijbel zelf bevat verschillende profetische boeken en teksten die wijzen op profetieën die eeuwen voor Christus zijn gedaan.
Maar ongetwijfeld heeft het BL bepaald dat jij daar anders over moet denken.
Gebruikersavatar
Dat_beloof_ik
Berichten: 2302
Lid geworden op: 17 mar 2022, 16:10
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Dat_beloof_ik »

Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 .

Jehovah kan niet liegen. (Tit. 1:2).

Ja, dat staat er.
Maar in Genesis 1 staat dat God de mens schiep en zag dat het goed was, terwijl hij in Genesis 6:7 spijt heeft van het scheppen, omdat het fout gaat.

Dus Genesis 1 is dan gelogen.
peda
Berichten: 23846
Lid geworden op: 08 apr 2016, 09:51
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door peda »

Jehovah zegent de geloofs-uitspraken die het B L doet.
Het bewijs dat zulks klopt is eenvoudig te leveren.
Immers wanneer Jehova het niet eens zou zijn met het B L dan zou Jehovah zulks wel laten blijken.
Maar Jehovah meldt zich niet, dus is Jehovah het met het B L eens.
Bewijs geleverd, het B L spreekt met de B L bijbel-interpretatie de Goddelijke waarheid. !!!
Dat anderen zulk "' bewijs "" niet waard vinden om te bespreken, is ook duidelijk.
Ware het anders, allen waren B L volgers.
Tufkah
Berichten: 7011
Lid geworden op: 03 sep 2023, 17:33
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Tufkah »

De zelf-bedachte God kun je alles laten zeggen wat je maar wilt, de zelf-bedachte God zal je nooit tegen spreken. Een veel beter bewijs dat de zelf-bedachte God waar is, is er niet. Voor de mentaal gelovige.....
Hoe groot is de kans dat toeval niet bestaat?
Gebruikersavatar
Tiberius Claudius
Berichten: 4936
Lid geworden op: 01 mei 2022, 12:43
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Tiberius Claudius »

Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:14
Tiberius Claudius schreef: 13 okt 2025, 11:18
Jouw waarheid is ook maar een eigen waarheid.
Jouw mening, geen feit!
Dat geldt in ieder geval voor de fantasieën van je sekte.
En wat als er meer Keizers zijn geweest dan maanden Geachte Senatoren?
Gebruikersavatar
Robert Frans
Berichten: 2107
Lid geworden op: 11 apr 2013, 14:58
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Robert Frans »

Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:53Als je de Bijbel had bestudeerd, dan had je het antwoord geweten.
Vast wel, maar zo'n opmerking voegt natuurlijk niet echt iets toe aan dit gesprek... Mensen verwijten dat ze je een vraag stellen is meestal niet zo'n goed idee.
Na de dood van de laatste apostel zijn er geen zichtbare tekenen meer geweest, dat was niet meer nodig.
Zie o.a. het gedrag van Thomas, die een zichtbaar teken wenste van Jezus.

Joh 20:
26 Acht dagen later waren zijn discipelen opnieuw bij elkaar, en Thomas was erbij. Hoewel de deuren op slot waren, kwam Jezus in hun midden staan. Hij zei: ‘Vrede zij met jullie.’
27 Vervolgens zei hij tegen Thomas: ‘Leg je vinger hier en zie mijn handen, en steek je hand in mijn zij. Twijfel niet langer maar geloof.’
28 Thomas antwoordde hem: ‘Mijn Heer en mijn God!’
29 Jezus zei tegen hem: ‘Geloof je omdat je me hebt gezien? Gelukkig zijn degenen die niet hebben gezien en toch geloven.’ NWV.
Maar Jezus zei dit toen er nog apostelen waren. En Hij zei dit tegen Thomas, omdat hij niet meteen de apostelen geloofden toen zij de verrijzenis van Jezus verkondigden. In Handelingen werden echter nog tekenen gegeven en werd de heilige Geest door handoplegging uitgedeeld.
Alleen in de eerste eeuw werden door aangestelde apostelen de handen nog opgelegd.
Later niet meer, omdat alle aangestelde apostelen overleden waren.
Waarom werden er in jullie verstaan dan geen opvolgers aangesteld, terwijl in Handelingen 1 dat juist wél gebeurde? Immers, de verrader Judas werd er vervangen door Mattias. En ook Paulus zelf hoorde niet tot de oorspronkelijke twaalf. Ook wordt in de Hebreeënbrief, dus na de Handelingenperiode, gewag gemaakt van de handoplegging als basisbeginsel van het geloof:

We moeten niet opnieuw een fundament leggen, namelijk berouw over dode werken, geloof in God, de leer over dopen, het opleggen van de handen, de opstanding van de doden en het eeuwige oordeel.
-Hebreeën 6,1-2; NWV

Waarbij jullie bijbel ook naar Handelingen en Johannes verwijst bij het opleggen van de handen, zodat het ook in jullie verstaan hier dus gaat over de zalving met de heilige Geest. Daar hier de handoplegging als een van de eeuwige basiswaarheden wordt genoemd, is dat dan geen teken dat het opleggen van de handen dus níét iets tijdelijks is? Waarom is die opvolging van apostelen en daardoor deze handoplegging volgens jullie dan tóch gestopt?
Handelingen 8:17 Daarna legden Petrus en Johannes hun de handen op en ze kregen heilige geest.
Handelingen 19:6 Toen Paulus hun de handen oplegde, kwam de heilige geest op hen, en ze gingen in vreemde talen spreken en profeteren.

De context geeft duidelijk de bijzondere omstandigheden weer.
De context is dat apostelen, waaronder ook zij die niet tot de originele twaalf behoorden, namelijk Mattias en Paulus, de handen oplegden om mensen met de heilige Geest te begiftigen. Ik zie hier geen aanwijzing dat dat na de dood van de laatste originele apostel zou moeten stoppen, zeker in combinatie met het aangehaalde deel uit Hebreeën. Wat zie ik volgens jou dan over het hoofd?
Vrede en alle goeds
umit
Berichten: 578
Lid geworden op: 17 jan 2023, 09:05
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door umit »

Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 Ik heb geprobeerd te tonen dat in Jeruzalem een groep apostelen was, die de leiding op zich nam.

Dat blijkt o.a. uit de tekst die over de besnijdenis ging, waardoor de apostelen met een brief werden gestuurd naar de gemeenten waar opspraak was ontstaan over de besnijdenis.

Hier weer de betreffende teksten :
Hoe ik deze teksten lees:
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 Handelingen 15:
4 Bij hun aankomst in Jeruzalem werden ze verwelkomd door de gemeente, de apostelen en de ouderlingen, en ze vertelden wat God allemaal via hen had gedaan.
de apostelen en ouderlingen komen aan in Jeruzalem.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 5 Maar enkele leden van de partij van de farizeeën die gelovigen waren geworden, stonden van hun zitplaats op en zeiden: ‘Ze moeten besneden worden en opdracht krijgen zich aan de wet van Mozes te houden.’
de farizeeen die zich bekeerd hebben tot het christendom vonden dat "ze" besneden moeten worden.
2 aandachtpunten hier:
1 Omdat destijds Jezus de laatste profeet was, en die farizeeers zich bekeerd hebben tot het geloof van Jezus, zeggen wij dat deze farizeeers moslim zijn geworden.

2 Ik neem aan dat met "ze", de farizeeers over zichzelf praten...zo van "nu zijn we gelovig geworden en moeten we dus besneden worden".
Hebben ze gelijk in....omdat Jezus dat inderdaad opgedragen had.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 6 De apostelen en de ouderlingen kwamen bij elkaar om deze kwestie te bespreken.
geen idee waar de discussie dan over moet gaan. Hier is duidelijk een gebod die gevolgd dient te worden. De kwestie was helder...de besnijden had plaats moeten vinden.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 7 Na een lange, hevige discussie stond Petrus op en zei tegen ze: ‘Mannen, broeders, jullie weten heel goed dat God mij al in het begin uit jullie midden heeft uitgekozen, zodat heidenen uit mijn mond het woord van het goede nieuws zouden horen en geloven.
8 En God, die het hart kent, heeft getuigenis afgelegd door hun de heilige geest te geven, net zoals hij die aan ons heeft gegeven.
Dus de heilige geest was ook in die bekeerde farizeeers...dat betekent dat die ook ware gelovigen waren.
Dus ondanks dat de Heilige Geest zowel bij de bekeerde Farizeeers als bij de volgelingen aanwezig was, bestond er nog altijd onenigheid.
ik vind dit raar.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 9 En hij heeft geen enkel onderscheid gemaakt tussen ons en hen, maar hij heeft hun hart door geloof gereinigd.
nogmaals een bevestiging dat voor Jezus deze Farizeers en de apostelen op gelijke niveau stonden.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 10 Waarom stellen jullie God dan nu op de proef door een juk op de nek van de discipelen te leggen dat onze voorvaders en wijzelf niet konden dragen?
de besnijdenis is een juk op de nek dat ondraagbaar is? Sinds wanneer? Het is amper een klein medisch ingreep met later grote voordelen op het gebied van gezondheid en hygiene...wat in die tijd vele malen belangrijker was dan nu.
Dus het is meer een verlichting.
Ze zagen het blijkbaar als een juk op de nek en WILDEN het niet dragen.

Ik zie hier dus al meerdere aanwijzingen dat de apostelen niet op de juiste weg waren.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 11 Nee, wij geloven dat we op dezelfde manier als zij worden gered, dankzij de onverdiende goedheid van de Heer Jezus.’

22 Toen besloten de apostelen en de ouderlingen, samen met de hele gemeente, mannen uit hun midden te kiezen en die met Paulus en Barnabas naar Antiochië te sturen. Ze stuurden Judas, die Barsabbas werd genoemd, en Silas — mannen die de leiding hadden onder de broeders.
23 Ze gaven hun de volgende brief mee:
‘Van jullie broeders, de apostelen en de ouderlingen, aan de broeders in Antiochië, Syrië en Cilicië die uit de heidense volken komen: Gegroet!
24 Wij hebben gehoord dat enkelen uit ons midden bij jullie zijn geweest en onrust hebben veroorzaakt door wat ze zeiden. Ze hebben geprobeerd jullie in verwarring te brengen, terwijl wij hun niets hadden opgedragen.
"Ze hebben geprobeerd" is hier volgens mij niet juist.
"de enkelen uit ons midden" hebben simpelweg de boodschap van Jezus overgedragen zoals het hoorde (dus de echte boodschap) omdat ze blijkbaar de foute boodschap van Paulus gemist hebben. Paulus heeft hen dus niet kunnen vergiftigen met zijn foute visie...en toen Paulus daar lucht van kreeg dat er nog steeds mensen bestonden die in de zuivere boodschap van Jezus en Mozes geloofden, werden zij bestempeld als "onruststokers".
Zo lees ik dit deel.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13
25 We zijn dan ook tot het unanieme besluit gekomen om mannen uit te kiezen en die samen met onze dierbare Barnabas en Paulus naar jullie toe te sturen,
26 mannen die zich met hart en ziel inzetten voor de naam van onze Heer Jezus Christus.
27 Daarom sturen we Judas en Silas mee, zodat zij dezelfde dingen mondeling kunnen overbrengen.
28 Want de heilige geest en wij hebben besloten jullie geen verdere last op te leggen dan deze noodzakelijke dingen:
De heilige geest was toch ook al aanwezig in de bekeerde farizeeers?
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 29 blijf je onthouden van dingen die aan afgoden zijn geofferd, van bloed, van verstikt vlees en van seksuele immoraliteit.
hier zie ik sporen van kosher/halal slachting. Dus je mag geen vlees eten van dieren die een natuurlijke dood zijn gestorven (ziekte of ouderdom)
Anders gezegd, ze moeten daadwerkelijk geslacht worden.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:13 Als je je verre houdt van die dingen, zal het goed met je gaan. Wij wensen jullie het beste toe!’ NWV.

Het Bl volgt hun voorbeeld nauwkeurig.
umit
Berichten: 578
Lid geworden op: 17 jan 2023, 09:05
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door umit »

Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 In de Bijbel is voorzegt dat men, o.a. de christenheid, zal afwijken van het geloof. Ik heb die teksten geciteerd.
logisch...er zullen altijd gelovigen en niet-gelovigen blijven bestaan of hoe jij het noemt "afwijken van het geloof"
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 Ik beweer niet zomaar iets, ik citeer.
Daardoor ben ik erg zeker van mijn zaak.
OK
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 Paulus is aantoonbaar door Jezus uitgekozen, ondanks zijn gepleegde misdaden.
De omstandigheden zijn overduidelijk in de Bijbel beschreven.
Ik heb geprobeerd deze omstandigheden op te zoeken in de Bijbel, maar ik zie het niet.
Zou je mij op weg willen helpen?
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 De zekerheid heb ik gekregen door diepgaand de hele Bijbel te bestuderen.
Vele profetieën zijn letterlijk uitgekomen.
welke bijvoorbeeld?
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 Door Gods belofte weet ik dat alle andere profetieën ook uit zullen komen.
welke bijvoorbeeld?
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24
Jehovah kan niet liegen. (Tit. 1:2).
mee eens. Ik zie dit niet als een zwakte (God kan niet alles...hij kan namelijk niet liegen)...maar ik zie dit als God kan geen tegenstrijdige onlogische dingen...hij kan niet liegen, hij kan niet ophouden te bestaan, hij kan geen steen creeeren wat hij niet dragen kan, enz.
Hoe zie jij dit?
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24
Lukas 18:
24 Jezus keek naar hem en zei: ‘Wat zal het voor mensen die geld hebben moeilijk zijn om het Koninkrijk van God binnen te gaan!
dit klopt. Rijkdom is een zwaardere beproeving voor de mens als armoede.
Mensen die niks hebben en God hun enige hoop is, denken eerder aan God dan de mensen die alles kunnen kopen.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 25 Het is voor een kameel makkelijker om door het oog van een naald te gaan dan voor een rijke om het Koninkrijk van God binnen te gaan.’
nou ja, dit betekent eigenlijk dat het niet mogelijk is om het Koninkrijk van God binnen te gaan voor de rijken aangezien een kameel niet door het oog van een naald kan kruipen...Echter is het wel degelijk mogelijk...het is alleen moeilijker omdat het een moeilijkere beproeving is.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 26 Degenen die dat hoorden, vroegen: ‘Wie kan er dan eigenlijk worden gered?’
27 Hij antwoordde: ‘Wat bij mensen onmogelijk is, is bij God wel mogelijk.’ NWV.
klopt...maar nogmaals het is niet onmogelijk
Gebruikersavatar
Alpha
Berichten: 10624
Lid geworden op: 26 aug 2014, 12:17
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Alpha »

Robert Frans schreef: 13 okt 2025, 11:59
Alpha schreef: 13 okt 2025, 10:14 Hoe kan je de heilige geest vast stellen?
Bij Jezus was dat een duif. (Mt 3:16).
In de bovenkamer, toen ca. 120 personen aanwezig waren, was dat in de vorm van tongen van vuur. (Hand. 2:2-4).
Zij konden daarna in diverse talen met mensen praten.
Waarom geeft God in jullie verstaan zulke tekenen niet meer? Of waarom bevestigd Hij niet de gezalfde status door handoplegging, zoals bijvoorbeeld in Handelingen 8,17 en in Handelingen 19,6 gebeurt? In beide bijbelgedeelten wordt immers nadrukkelijk de heilige Geest door handoplegging van de apostelen uitgedeeld. Waarom is jullie gezalfde klasse daarmee gestopt? Zo'n duidelijk teken zou misschien juist ook ongemakkelijke momenten kunnen voorkomen tijdens jullie Gedachtenisviering, als ineens iemand de symbolen gebruikt.
Kennelijk is de ervaring van Thomas niet voldoende.
Johannes 20:29 Jezus zei tegen hem: ‘Geloof je omdat je me hebt gezien? Gelukkig zijn degenen die niet hebben gezien en toch geloven.’

Er wordt nooit "ineens" de symbolen gebruikt. De gebruiker is door Gods geest geïnformeerd en het misbruik van symbolen is zeer ernstig.
Zoals uitgelegd, was er een congreslezing op 31 mei 1935 in Washington D.C. over de vraag welke hoop heb je, aards of hemels?
Daar werd aan de hand van de Bijbel bewezen dat de „grote schare” een aardse klasse was. Men ging het verschil zien tussen de grote schare en
de kleine kudde, die uit 144.000 personen zou bestaan, die samen met Jezus als koningen en priesters over de aarde zouden regeren.

Na de dood van de laatste apostel hield God ermee op deze speciale gaven aan zijn dienstknechten te verlenen, ze waren niet meer nodig.
Er was meer dan voldoende informatie gegeven door Jezus en de apostelen.
Alles wat mensen moeten weten, was bekend. Zo was in de eerste eeuw ook bekend dat de Messias zou komen, de profetieën kwamen uit.
Jezus bewees dat hij de beloofde Messias was. Jezus Christus las in de synagoge te Nazareth een gedeelte uit deze profetie voor, waarna hij zei: „Heden is deze schriftplaats die gij zojuist hebt gehoord, vervuld” (Lu 4:16-21). Jesaja’s profetie beschreef het doel en de uitwerking van het goede nieuws, dat vooral vanaf de tijd van de komst van de Messias gepredikt zou worden. — Jes 61:1-3.
Geen Schriftgeleerde maakte bezwaar, ook later konden zij reageren op Jezus uitspraken, maar dat deden zij niet.
Vandaar dat Jezus hun schijnheiigheid aan de kaak stelde, hun afval van het geloof werd steeds duidelijker.
Paulus maakte dat ook duidelijk dat Jezus volgelingen dat ook zouden doen, immers toen de laatste apostel gestorven was, had niemand meer de autoriteit om dat te corrigeren. Alle gaven zijn daarom ook weggedaan.

Jg volgen nauwgezet de Bijbelse leer, dat hebben zij door vallen en opstaan bereikt, door de leiding van Gods heilige geest.
Het gevolg was dat deze profetie uit kwam: Jesaja 60:22 De kleine zal tot duizend worden en de onbeduidende tot een machtig volk. Ikzelf, Jehovah, zal het versnellen als het de tijd ervoor is.’

Meer dan 8.000.000 getuigen voeren Jezus opdracht uit in Mattheüs 28:19.
Ze treffen vele miljoenen mensen wereldwijd aan, die smachten naar het goede nieuws.
We hebben nu de mogelijkheid om allen te voorzien van het goede nieuws, de NWV is simultaan in meer dan 1000 talen verkrijgbaar en is nagenoeg voor iedereen een Bijbelstudie beschikbaar in hun eigen taal.
Daarom is duidelijk zichtbaar dat de profetie in Mt 14:14 nu uitkomt.
Zonder ondersteuning door Gods heilige geest en miljoenen engelen is dat niet mogelijk.
Gebruikersavatar
Alpha
Berichten: 10624
Lid geworden op: 26 aug 2014, 12:17
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Alpha »

umit schreef: 22 okt 2025, 11:02
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 In de Bijbel is voorzegt dat men, o.a. de christenheid, zal afwijken van het geloof. Ik heb die teksten geciteerd.
logisch...er zullen altijd gelovigen en niet-gelovigen blijven bestaan of hoe jij het noemt "afwijken van het geloof"
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 Ik beweer niet zomaar iets, ik citeer.
Daardoor ben ik erg zeker van mijn zaak.
OK
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 Paulus is aantoonbaar door Jezus uitgekozen, ondanks zijn gepleegde misdaden.
De omstandigheden zijn overduidelijk in de Bijbel beschreven.
Ik heb geprobeerd deze omstandigheden op te zoeken in de Bijbel, maar ik zie het niet.
Zou je mij op weg willen helpen?
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 De zekerheid heb ik gekregen door diepgaand de hele Bijbel te bestuderen.
Vele profetieën zijn letterlijk uitgekomen.
welke bijvoorbeeld?
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 Door Gods belofte weet ik dat alle andere profetieën ook uit zullen komen.
welke bijvoorbeeld?
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24
Jehovah kan niet liegen. (Tit. 1:2).
mee eens. Ik zie dit niet als een zwakte (God kan niet alles...hij kan namelijk niet liegen)...maar ik zie dit als God kan geen tegenstrijdige onlogische dingen...hij kan niet liegen, hij kan niet ophouden te bestaan, hij kan geen steen creeeren wat hij niet dragen kan, enz.
Hoe zie jij dit?
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24
Lukas 18:
24 Jezus keek naar hem en zei: ‘Wat zal het voor mensen die geld hebben moeilijk zijn om het Koninkrijk van God binnen te gaan!
dit klopt. Rijkdom is een zwaardere beproeving voor de mens als armoede.
Mensen die niks hebben en God hun enige hoop is, denken eerder aan God dan de mensen die alles kunnen kopen.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 25 Het is voor een kameel makkelijker om door het oog van een naald te gaan dan voor een rijke om het Koninkrijk van God binnen te gaan.’
nou ja, dit betekent eigenlijk dat het niet mogelijk is om het Koninkrijk van God binnen te gaan voor de rijken aangezien een kameel niet door het oog van een naald kan kruipen...Echter is het wel degelijk mogelijk...het is alleen moeilijker omdat het een moeilijkere beproeving is.
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 26 Degenen die dat hoorden, vroegen: ‘Wie kan er dan eigenlijk worden gered?’
27 Hij antwoordde: ‘Wat bij mensen onmogelijk is, is bij God wel mogelijk.’ NWV.
klopt...maar nogmaals het is niet onmogelijk
Sorry, in het herstelde paradijs zullen er geen ongelovigen meer zijn, ook geen misdadigers en anderen, die Gods normen en waarden bewust overtreden.

De kameel illustratie is een metafoor.

Over Paulus omstandigheden is een duidelijke Bijbelstudie verschenen, die gedetailleerd Paulus reizen bespreekt en toont wat hij allemaal heeft meegemaakt. In die studie wordt veel achtergrondinformatie gegeven, onder andere door aangehaald archeologische vondsten.
Het schip waarmee hij verging was een bijzonder groot schip en die verging, omdat Paulus adviezen werden genegeerd.
Hebzucht van de eigenaar en de kaptein speelde een grote rol.

Op JW.ORG kan je alle Bijbelstudies inzien, alsmede de diverse voorbeelden van uitgekomen profetieën.

P.S.,
Zoals al vaker aangehaald kritiek uiten op Gods woord is erg populair bij sommigen.
Daardoor word het inzicht in Gods woord sterk belemmerd.
Op die manier kan je nooit nauwkeurige kennis [Epignosis] verwerven.

Er was iemand die o.a. kritiek had op Gods schepping.
Hij beweerde dat de tepels van een man een misconstructie was. :lol:
Hij toonde daarmee dat hij nog nooit de vorming van een embryo had bestudeerd.
Hij zag niet dat de vorming van een mens een ongelofelijk, universeel ontwerp is.
Niets is toevallig ontstaan.
Je ogen zitten in je hoofd, niet in je achterwerk. ;)
Gebruikersavatar
Alpha
Berichten: 10624
Lid geworden op: 26 aug 2014, 12:17
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Alpha »

Robert Frans schreef: 20 okt 2025, 15:25
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:53Als je de Bijbel had bestudeerd, dan had je het antwoord geweten.
Vast wel, maar zo'n opmerking voegt natuurlijk niet echt iets toe aan dit gesprek... Mensen verwijten dat ze je een vraag stellen is meestal niet zo'n goed idee.
Na de dood van de laatste apostel zijn er geen zichtbare tekenen meer geweest, dat was niet meer nodig.
Zie o.a. het gedrag van Thomas, die een zichtbaar teken wenste van Jezus.

Joh 20:
26 Acht dagen later waren zijn discipelen opnieuw bij elkaar, en Thomas was erbij. Hoewel de deuren op slot waren, kwam Jezus in hun midden staan. Hij zei: ‘Vrede zij met jullie.’
27 Vervolgens zei hij tegen Thomas: ‘Leg je vinger hier en zie mijn handen, en steek je hand in mijn zij. Twijfel niet langer maar geloof.’
28 Thomas antwoordde hem: ‘Mijn Heer en mijn God!’
29 Jezus zei tegen hem: ‘Geloof je omdat je me hebt gezien? Gelukkig zijn degenen die niet hebben gezien en toch geloven.’ NWV.
Maar Jezus zei dit toen er nog apostelen waren. En Hij zei dit tegen Thomas, omdat hij niet meteen de apostelen geloofden toen zij de verrijzenis van Jezus verkondigden. In Handelingen werden echter nog tekenen gegeven en werd de heilige Geest door handoplegging uitgedeeld.
Alleen in de eerste eeuw werden door aangestelde apostelen de handen nog opgelegd.
Later niet meer, omdat alle aangestelde apostelen overleden waren.
Waarom werden er in jullie verstaan dan geen opvolgers aangesteld, terwijl in Handelingen 1 dat juist wél gebeurde? Immers, de verrader Judas werd er vervangen door Mattias. En ook Paulus zelf hoorde niet tot de oorspronkelijke twaalf. Ook wordt in de Hebreeënbrief, dus na de Handelingenperiode, gewag gemaakt van de handoplegging als basisbeginsel van het geloof:

We moeten niet opnieuw een fundament leggen, namelijk berouw over dode werken, geloof in God, de leer over dopen, het opleggen van de handen, de opstanding van de doden en het eeuwige oordeel.
-Hebreeën 6,1-2; NWV

Waarbij jullie bijbel ook naar Handelingen en Johannes verwijst bij het opleggen van de handen, zodat het ook in jullie verstaan hier dus gaat over de zalving met de heilige Geest. Daar hier de handoplegging als een van de eeuwige basiswaarheden wordt genoemd, is dat dan geen teken dat het opleggen van de handen dus níét iets tijdelijks is? Waarom is die opvolging van apostelen en daardoor deze handoplegging volgens jullie dan tóch gestopt?
Handelingen 8:17 Daarna legden Petrus en Johannes hun de handen op en ze kregen heilige geest.
Handelingen 19:6 Toen Paulus hun de handen oplegde, kwam de heilige geest op hen, en ze gingen in vreemde talen spreken en profeteren.

De context geeft duidelijk de bijzondere omstandigheden weer.
De context is dat apostelen, waaronder ook zij die niet tot de originele twaalf behoorden, namelijk Mattias en Paulus, de handen oplegden om mensen met de heilige Geest te begiftigen. Ik zie hier geen aanwijzing dat dat na de dood van de laatste originele apostel zou moeten stoppen, zeker in combinatie met het aangehaalde deel uit Hebreeën. Wat zie ik volgens jou dan over het hoofd?
Ik verwijt niemands iets, ik constateer slechts dat er duidelijk geen inzicht is.

Alle vragen die gesteld worden, worden in de Bijbel duidelijk beantwoord.
De weg naar het beloofde paradijs, is duidelijk.
Maar als je die "kaart" niet inkijkt, dan kom je er beslist niet.
Als je wil weten wanneer de laatste trein vertrekt, moet je het spoorboekje inzien.
Gebruikersavatar
Alpha
Berichten: 10624
Lid geworden op: 26 aug 2014, 12:17
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Alpha »

Tiberius Claudius schreef: 20 okt 2025, 15:07
Alpha schreef: 20 okt 2025, 13:14 Jouw mening, geen feit!
Dat geldt in ieder geval voor de fantasieën van je sekte.
Jouw fantasieën zijn op hol geslagen, door jouw "sekte".

Alles wat ik zeg zijn directe of indirecte citaten.
Als je dat als fantasie bestempeld, ben je wel erg ver heen.
Gebruikersavatar
Tiberius Claudius
Berichten: 4936
Lid geworden op: 01 mei 2022, 12:43
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Tiberius Claudius »

Alpha schreef: 27 okt 2025, 16:25 Er was iemand die o.a. kritiek had op Gods schepping.
Hij beweerde dat de tepels van een man een misconstructie was. :lol:
Hij toonde daarmee dat hij nog nooit de vorming van een embryo had bestudeerd.
Hij zag niet dat de vorming van een mens een ongelofelijk, universeel ontwerp is.
Niets is toevallig ontstaan.
Je ogen zitten in je hoofd, niet in je achterwerk. ;)
Dat de man ze heeft is evolutionair goed verklaarbaar.
Dat een Almachtige schepper het zo zou hebben gedaan niet.

Die tepels bewijzen dus de evolutie en niet het bestaan van een Schepper.
En wat als er meer Keizers zijn geweest dan maanden Geachte Senatoren?
Gebruikersavatar
Tiberius Claudius
Berichten: 4936
Lid geworden op: 01 mei 2022, 12:43
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Tiberius Claudius »

Alpha schreef: 27 okt 2025, 16:44
Tiberius Claudius schreef: 20 okt 2025, 15:07 Dat geldt in ieder geval voor de fantasieën van je sekte.
Jouw fantasieën zijn op hol geslagen, door jouw "sekte".

Alles wat ik zeg zijn directe of indirecte citaten.
Als je dat als fantasie bestempeld, ben je wel erg ver heen.
Ik ben nergens lid van, want ik ben een zelfstandig denker.
Jij niet jij denkt wat het BL je voorschrijft te denken.
Citeren is niet moeilijk, maar waarom moeten andere daar bewijskracht in zien?
En wat als er meer Keizers zijn geweest dan maanden Geachte Senatoren?
Gebruikersavatar
Alpha
Berichten: 10624
Lid geworden op: 26 aug 2014, 12:17
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Alpha »

Dat_beloof_ik schreef: 20 okt 2025, 13:41
Alpha schreef: 20 okt 2025, 12:24 .

Jehovah kan niet liegen. (Tit. 1:2).

Ja, dat staat er.
Maar in Genesis 1 staat dat God de mens schiep en zag dat het goed was, terwijl hij in Genesis 6:7 spijt heeft van het scheppen, omdat het fout gaat.

Dus Genesis 1 is dan gelogen.
Helaas voor jou kan Jehovah God niet liegen.

Het ontbreekt je overduidelijk aan inzicht [Epignosis].
De "kaart" naar het herstelde paradijs heb je kennelijk weggegooid.

Deze tekst heb je kennelijk nog nooit begrepen: Johannes 3:13 Bovendien is er nooit iemand naar de hemel opgestegen behalve hij die uit de hemel is neergedaald, de Mensenzoon.

Hand 2:
34 David is weliswaar niet naar de hemel opgestegen, maar toch zegt hij: “Jehovah heeft tegen mijn Heer [Jezus] gezegd: ‘Ga aan mijn rechterhand zitten
35 totdat ik je vijanden aan je voeten leg als een voetenbank.’” NWV.
Gebruikersavatar
Alpha
Berichten: 10624
Lid geworden op: 26 aug 2014, 12:17
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Alpha »

Tiberius Claudius schreef: 27 okt 2025, 16:51
Alpha schreef: 27 okt 2025, 16:44 Jouw fantasieën zijn op hol geslagen, door jouw "sekte".

Alles wat ik zeg zijn directe of indirecte citaten.
Als je dat als fantasie bestempeld, ben je wel erg ver heen.
Ik ben nergens lid van, want ik ben een zelfstandig denker.
Jij niet jij denkt wat het BL je voorschrijft te denken.
Citeren is niet moeilijk, maar waarom moeten andere daar bewijskracht in zien?
Je denkt dat je nergens lid van bent, helaas doe je precies datgene wat die "sekte" jou voorkauwt.

Je denkt niet zelf, je praat jouw sekte klakkeloos na.

Ik weet waarover ik praat en heb een overvloed van Bijbelse feiten gezien.
Maar ja, wat jij niet ziet, bestaat niet. :lol:
Gebruikersavatar
Tiberius Claudius
Berichten: 4936
Lid geworden op: 01 mei 2022, 12:43
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Tiberius Claudius »

Alpha schreef: 27 okt 2025, 16:56
Tiberius Claudius schreef: 27 okt 2025, 16:51
Ik ben nergens lid van, want ik ben een zelfstandig denker.
Jij niet jij denkt wat het BL je voorschrijft te denken.
Citeren is niet moeilijk, maar waarom moeten andere daar bewijskracht in zien?
Je denkt dat je nergens lid van bent, helaas doe je precies datgene wat die "sekte" jou voorkauwt.

Je denkt niet zelf, je praat jouw sekte klakkeloos na.

Ik weet waarover ik praat en heb en overvloed van Bijbelse feiten gezien.
Maar ja, wat jij niet ziet, bestaat niet. :lol:
Je beweert dat ik een leugenaar ben.
Dus waar ben ik dan wel lid van?

Jij weet niet waar je over praat, je citeert slechts het BL.
En wat als er meer Keizers zijn geweest dan maanden Geachte Senatoren?
Gebruikersavatar
Alpha
Berichten: 10624
Lid geworden op: 26 aug 2014, 12:17
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Alpha »

Dat_beloof_ik schreef: 20 okt 2025, 13:30
Alpha schreef: 20 okt 2025, 11:58 Je hebt duidelijk moeite met begrijpelijk lezen.
Ik citeer direct of indirect de bijbel en dat begrijp je dus niet.
Ik beweer dus niet iets, ik citeer.

Je wilt niet snappen dat de christenheid een grote sekte is, die onderling sterk verdeeld is.
De Bijbel geeft duidelijk aan hoe dat komt: 1 Tim. 4:1.

Dat is dus geen standaard tekst, maar feitelijke informatie, die ik citeer, dus gewoon weer uit de Bijbel.
Helaas kunnen sommigen dat niet verdragen, zij willen dat hun oren gekitteld worden. (2 Timotheüs 4:3, 4).

Als je zelf zou willen nadenken over wat de Bijbel werkelijk leert, dan zou je dat begrijpen.

Omdat Jg geen sekte zijn vereren of volgen zij geen mensen of z.g. heiligen.
Vandaar dat het BL uit meerdere personen bestaan, waardoor één persoon anderen niet hun eigen wil of dogma's kan opleggen.
Alle besluiten worden onder gebed unaniem genomen.
Uit de praktijk blijkt dan dat de schepper die besluiten zegent.
Dingen die voor mensen onmogelijk lijken, worden dan mogelijk.

Helaas zijn er, net als in de eerste eeuw, mensen bezig om het verkondiging van het goede nieuws te dwarsbomen.
Vaak wordt het verboden of sterk belemmerd, toch heeft men daar geen succes mee.
Het blijkt juist averechts te werken.

Hand 17:
5 Maar de Joden werden jaloers. Ze verzamelden een aantal slechte mannen die op het marktplein rondhingen, brachten een menigte op de been en zorgden voor grote onrust in de stad. Ze bestormden het huis van Ja̱son omdat ze Paulus en Silas voor de mensenmenigte wilden brengen.
6 Toen ze hen niet vonden, sleepten ze Ja̱son en een aantal andere broeders naar de stadsbestuurders, en ze schreeuwden: ‘Deze mensen, die de bewoonde aarde op zijn kop hebben gezet, zijn nu ook hier,
7 en Ja̱son heeft ze als zijn gasten ontvangen. Al die mensen overtreden de geboden van caesar door te zeggen dat er een andere koning is, Jezus.

Desondanks is het nu sinds kort voor iedereen mogelijk om het evangelie zelf te lezen in hun eigen taal, wereldwijd.
De NWV is simultaan, in meer dan 1000 talen te lezen.
Het BL heeft daarom een wereldwijd netwerk opgezet, dat de informatie voor iedereen, via JW.ORG, is te bekijken.

Mattheüs 24:
14 En dit goede nieuws van het Koninkrijk zal op de hele bewoonde aarde worden gepredikt als een getuigenis voor alle volken, en dan zal het einde komen.

14 Hierdie goeie nuus van die Koninkryk sal oor die hele bewoonde aarde verkondig word as ’n getuienis vir al die nasies, en dan sal die einde kom.

14 Und die gute Botschaft vom Königreich wird auf der ganzen bewohnten Erde bekannt gemacht werden als Zeugnis für alle Völker, und dann wird das Ende kommen

14  Et cette bonne nouvelle du Royaume sera prêchée sur toute la terre, en témoignage pour toutes les nations, et alors viendra la fin. NWV.


Dan nog een eenvoudige vraag: Waar staat de eerste profetie en wanneer is die vervuld?
Het is moeilijk om een definitieve 'eerste' profetie vast te stellen, omdat het concept van profetie en de interpretatie ervan afhankelijk zijn van de culturele en historische context. De Bijbel zelf bevat verschillende profetische boeken en teksten die wijzen op profetieën die eeuwen voor Christus zijn gedaan.
Maar ongetwijfeld heeft het BL bepaald dat jij daar anders over moet denken.
Ik heb er geen enkele moeite mee, om te weten welke de eerste profetie is, voor mij is dat erg duidelijk.
Ik begrijp juist heel goed wat daar staat en kan de vervulling zien..


Jezus zei: "Uw woord is waarheid".
Vindt je dat Jezus een leugenaar is?

Wie zou de vader van de leugen zijn?

Johannes 8:44 Jullie zijn uit jullie vader de Duivel, en jullie doen graag wat jullie vader wil. Hij was een moordenaar toen hij begon, en hij hield niet vast aan de waarheid, omdat er geen waarheid in hem is. Als hij liegt, spreekt hij zoals hij is, want hij is een leugenaar en de vader van de leugen.

Openbaring 12:9 De grote draak werd daarom neergeworpen, de oorspronkelijke slang, degene die Duivel en Satan wordt genoemd, die de hele bewoonde aarde misleidt. Hij werd neergeworpen naar de aarde en zijn engelen werden samen met hem neergeworpen. NWV.



Johannes 17:17 Heilig hen door de waarheid. Uw woord is waarheid.

Jakobus 1:18 Het was zijn wil om ons door het woord van waarheid voort te brengen, zodat we in zekere zin eerstelingen onder zijn schepselen zouden zijn. NWV.
Laatst gewijzigd door Alpha op 27 okt 2025, 17:15, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Alpha
Berichten: 10624
Lid geworden op: 26 aug 2014, 12:17
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Alpha »

Tiberius Claudius schreef: 27 okt 2025, 16:59
Alpha schreef: 27 okt 2025, 16:56 Je denkt dat je nergens lid van bent, helaas doe je precies datgene wat die "sekte" jou voorkauwt.

Je denkt niet zelf, je praat jouw sekte klakkeloos na.

Ik weet waarover ik praat en heb en overvloed van Bijbelse feiten gezien.
Maar ja, wat jij niet ziet, bestaat niet. :lol:
Je beweert dat ik een leugenaar ben.
Dus waar ben ik dan wel lid van?

Jij weet niet waar je over praat, je citeert slechts het BL.
Welnee, ik citeer gewoon de Bijbel.
Dank zij Bijbelstudie kan ik Gods woord ook citeren.
Ik toon gewoon aan wat de Bijbel werkelijk leert.
Jammer dat je dat niet kan verdragen. (2 Timotheüs 4:3, 4)
Gebruikersavatar
Tiberius Claudius
Berichten: 4936
Lid geworden op: 01 mei 2022, 12:43
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Tiberius Claudius »

Alpha schreef: 27 okt 2025, 17:11
Tiberius Claudius schreef: 27 okt 2025, 16:59
Je beweert dat ik een leugenaar ben.
Dus waar ben ik dan wel lid van?

Jij weet niet waar je over praat, je citeert slechts het BL.
Welnee, ik citeer gewoon de Bijbel.
Dank zij Bijbelstudie kan ik Gods woord ook citeren.
Ik toon gewoon aan wat de Bijbel werkelijk leert.
Jammer dat je dat niet kan verdragen. (2 Timotheüs 4:3, 4)
Dat is geen reactie op mijn vraag:

Waar zou ik dan wel lid van zijn?
En wat als er meer Keizers zijn geweest dan maanden Geachte Senatoren?
Tufkah
Berichten: 7011
Lid geworden op: 03 sep 2023, 17:33
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Tufkah »

Alpha schreef: 27 okt 2025, 17:04

Jezus zei: "Uw woord is waarheid".
Vindt je dat Jezus een leugenaar is?

Wie zou de vader van de leugen zijn?

Je trekt een vers helemaal uit zijn verband.

Johannes 17: 17 Heilig ze in Uw waarheid; Uw woord is de waarheid.

Voorts is ieder gesproken of geschreven waarheid een leugen. Ook de Bijbel is een slechte vertaling van de waarheid. Zelfs de SV!
Hoe groot is de kans dat toeval niet bestaat?
J-W
Berichten: 3812
Lid geworden op: 16 aug 2019, 09:27
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door J-W »

Tufkah schreef: 27 okt 2025, 17:55
Alpha schreef: 27 okt 2025, 17:04

Jezus zei: "Uw woord is waarheid".
Vindt je dat Jezus een leugenaar is?

Wie zou de vader van de leugen zijn?

Je trekt een vers helemaal uit zijn verband.

Johannes 17: 17 Heilig ze in Uw waarheid; Uw woord is de waarheid.

Voorts is ieder gesproken of geschreven waarheid een leugen. Ook de Bijbel is een slechte vertaling van de waarheid. Zelfs de SV!
Dus ook Tufkah's uitspraken over geen hiernamaals zijn leugens?
umit
Berichten: 578
Lid geworden op: 17 jan 2023, 09:05
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door umit »

J-W schreef: 28 okt 2025, 08:48
Tufkah schreef: 27 okt 2025, 17:55

Je trekt een vers helemaal uit zijn verband.

Johannes 17: 17 Heilig ze in Uw waarheid; Uw woord is de waarheid.

Voorts is ieder gesproken of geschreven waarheid een leugen. Ook de Bijbel is een slechte vertaling van de waarheid. Zelfs de SV!
Dus ook Tufkah's uitspraken over geen hiernamaals zijn leugens?
Jezus is natuurlijk geen leugenaar.
De Bijbel echter, is noch het woord van Jezus...noch het woord van God.
Gebruikersavatar
Dat_beloof_ik
Berichten: 2302
Lid geworden op: 17 mar 2022, 16:10
Man/Vrouw: M

Re: Zonde

Bericht door Dat_beloof_ik »

Alpha schreef: 27 okt 2025, 16:51
Dat_beloof_ik schreef: 20 okt 2025, 13:41

Ja, dat staat er.
Maar in Genesis 1 staat dat God de mens schiep en zag dat het goed was, terwijl hij in Genesis 6:7 spijt heeft van het scheppen, omdat het fout gaat.

Dus Genesis 1 is dan gelogen.
Helaas voor jou kan Jehovah God niet liegen.

Het ontbreekt je overduidelijk aan inzicht [Epignosis].
De "kaart" naar het herstelde paradijs heb je kennelijk weggegooid.

Deze tekst heb je kennelijk nog nooit begrepen: Johannes 3:13 Bovendien is er nooit iemand naar de hemel opgestegen behalve hij die uit de hemel is neergedaald, de Mensenzoon.

Hand 2:
34 David is weliswaar niet naar de hemel opgestegen, maar toch zegt hij: “Jehovah heeft tegen mijn Heer [Jezus] gezegd: ‘Ga aan mijn rechterhand zitten
35 totdat ik je vijanden aan je voeten leg als een voetenbank.’” NWV.
Ik weet niet waar je vandaan hebt dat God niet kan liegen. Hier staat wat anders:
(2 Thessalonisenzen 2:11-12) En daarom zal God hun zenden een kracht der dwaling, dat zij de leugen zouden geloven; Opdat zij allen veroordeeld worden, die de waarheid niet geloofd hebben, maar een welbehagen hebben gehad in de ongerechtigheid.

Los daarvan; je gaat niet in op het verschil tussen Genesis 1, waar staat dat God de mens schiep en zag dat het goed was, terwijl hij in Genesis 6:7 spijt heeft van het scheppen, omdat het fout gaat.
Je herhaalt alleen maar dat God volgens jou niet kan liegen. Waarom dat toch dit verschil?