Jon schreef: 17 sep 2025, 22:08
Robert Frans schreef: 17 sep 2025, 20:29
Bidden is geen eigenaardigheidje van zogenoemde 'natuurmensen', maar simpelweg een opdracht van Christus zelf. Hij leerde ons zelfs daartoe het Onzevader.
Dat is wel zo, maar als het Koninkrijk is gekomen (dat gebeurt in je binnenste, in het verborgene), dan moet je daar niet om blijven bidden. Als jij als kind jouw aardse vader om een fiets vraagt en hij geeft je die, dan is het erg ondankbaar en bijzonder onaangenaam als je vervolgens telkens om die fiets blijft vragen. En een kind vraagt ook niet elke dag om zijn eten want hij weet dat papa of mama hem elke dag eten geeft. Zo is dat ook met geestelijk voedsel. In sommige evangelische kringen blijven ze ook maar zingend bidden of de Vader hun de Heilige Geest wéér wil schenken. Dat is puur ongeloof. Ook weer vergelijkbaar met het blijven vragen om een fiets die je al hebt gekregen. Van al dat blijven bidden groeit je geloofsvertrouwen niet. Met al dat bidden is het feitelijk hetzelfde als met het reincarnatiegeloof en het hiernamaalsgeloof, namelijk de onvervulde toekomst in stand houden. In feite is het een soort ontkenning van de Grace. Ik noem het Engelse woord, want de Nederlandse vertaling (“genade”) dekt niet alleen de lading niet, het doet zelfs afbreuk vind ik. Het Nederlandse woord doet afbreuk aan de gigantische innerlijke rijkdom die God schenkt in het innerlijk. Daar moet je gewoon in
wandelen en niet in ongeloof blijven doen alsof het niet geschonken is.
Op zeker moment wordt bidden een belemmering, een door jezelf opgeworpen religieuze blokkade. Op een gegeven moment moet je gewoon gaan vertrouwen. En niet meer vragen. Maar wandelen. Ook de homo nomous (de religieuze mens) moet sterven. Religie is borstvoeding. Volwassen mensen drinken geen borstvoeding. Religie houdt mensen klein en afhankelijk. Religie staat ultimo Eenwording in de weg. De RK als instituut houdt de mensen klein.
Het begint nu wel heel erg op te vallen dat je kennelijk maar een fractie weer van wat er in de Bijbel over God en Jezus wordt geschreven, en op grond van dat kleine beetje meent te weten hoe het allemaal in elkaar steekt.
Daarbij post je keer op keer beweringen, die voor iemand met ervaring of verstand van zaken belachelijk zijn.
Neem nou de simpele bewering "een kind vraagt ook niet elke dag om zijn eten want hij weet dat papa of mama hem elke dag eten geeft". Daaruit blijkt dat jij geen kinderen hebt, want dat werkt écht niet zo. Toch gebruik je het om een punt te maken, maar daarmee sla je dus eigenlijk de plank volledig mis.
Het gebed dat in de Bijbel wordt geleerd aan christenen, houdt nu eenmaal in dat er dagelijks wordt gevraagd om voedsel, en dat daar dagelijks dank voor wordt uitgesproken.
Als je dat weet, schrijf je niet zo'n stuk als jij hier boven doet.
Dan nog een ding, je bent dit topic begonnen met jouw visie op bidden, uitleg over hoe jij bidt. Er mag vooral niets bepaalds zijn.
En nu schrijf je dat je moet stoppen met bidden, en moet gaan vertrouwen. Hallo Jon, vertrouwen op iemand is ook iets bepaalds.....
En als kers op de taart gooi ook nog eens alle religie overboord. Alsof jouw bidden geen vorm van religie is ?
Het wordt steeds gekker. Volgens mij kun je beter stoppen met dit topic een eerst eens goed nadenken over wat je nu eigenlijk wil zeggen.